ÖVRIGT / Speglar / Spegel 14928008
*
nr 1492 8008
Spegel
med förgylld ram, 95x83 cm
Utrop:
500 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 26 september 2022
kl 19:23:22
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
19/9 22:43:21
1
100 kr
25/9 04:05:21
2
400 kr
26/9 19:13:50
3
200 kr
26/9 19:13:50
2
250 kr (Budbetjänt)
26/9 19:14:08
3
300 kr
26/9 19:14:08
2
350 kr (Budbetjänt)
26/9 19:14:33
3
400 kr
26/9 19:14:33
2
400 kr (Budbetjänt)
26/9 19:14:59
3
450 kr
26/9 19:18:22
4
Vinnande bud
26/9 19:20:07
4
justering av budtak
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld ram guldfärgad gyllene spegel speglar
-
3456 Spegel
+ konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:27
-
3337 Spegel
+ väggbord. Höjd: 60+ 145 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:29
-
3051 Spegel
128x80, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:06
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:45
-
3355 Spegel
140x65 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:17
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:23
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1492 8008
Spegel
med förgylld ram, 95x83 cm
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 26 september 2022 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
19/9 22:43:21 | 1 | 100 kr |
25/9 04:05:21 | 2 | 400 kr |
26/9 19:13:50 | 3 | 200 kr |
26/9 19:13:50 | 2 | 250 kr (Budbetjänt) |
26/9 19:14:08 | 3 | 300 kr |
26/9 19:14:08 | 2 | 350 kr (Budbetjänt) |
26/9 19:14:33 | 3 | 400 kr |
26/9 19:14:33 | 2 | 400 kr (Budbetjänt) |
26/9 19:14:59 | 3 | 450 kr |
26/9 19:18:22 | 4 | Vinnande bud |
26/9 19:20:07 | 4 | justering av budtak |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld ram guldfärgad gyllene spegel speglar
-
3456 Spegel
+ konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:27 -
3337 Spegel
+ väggbord. Höjd: 60+ 145 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:29 -
3051 Spegel
128x80, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:06
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:45 -
3355 Spegel
140x65 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:17 -
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:23